Автоматичний облік виготовленої продукції

Система моніторингу кількості виготовленої продукції

Опис системи

Підприємство харчового виробництва хлібобулочних виробів звернулося із запитом на систему моніторингу пакувальної машини.

Пакувальна машина є останньою ланкою технологічного ланцюга. Кількість упаковок вироблених машиною за зміну є однозначним і об’єктивним показником кількості виготовленої продукції.

Для порівняння плану виробництва з фактично виконаним обсягом за робочий день потрібна була система об’єктивної (не залежної від персоналу) реєстрації цих даних і формування необхідних звітів, з відносно довготривалим періодом зберігання даних – 3 місяці.

Структура початкової системи

Шафа керування пакувальною машиною, що містить:

  1. ПЛК S7-200 -1 шт.
  2. HMI – панель TP170 1 шт.

Старая упаковочная линия

Недоліки початкової системи

Дані про роботу упаковки збирали “вручну” – шляхом перегляду відповідальним співробітником відділу виробництва показань лічильника на HMI-панелі.

Показання необхідно було знімати досить оперативно, оскільки програма панелі зберігала тільки одне значення упаковок (для попереднього завершеного циклу пакування – до моменту зміни рецепта). Ця обставина робила процес реєстрації кількості виготовленої продукції незручним і ненадійним.

Варіант із перепрограмуванням панелі для ведення на ній архіву вироблених упаковок вирішував питання тільки частково, адже для отримання даних, як і раніше, було б потрібне втручання оператора – необхідно було б знову йти до панелі, дивитися архів, і переписувати дані в блокнот, а потім назад фіксувати їх у звітних документах. А потім знову списувати ці дані. HMI-панель сама по собі не дає змоги зручно організувати надання необхідних даних в інформаційну систему підприємства.

Ідеальним у цьому разі було б готове рішення, що дає змогу зняти необхідні показники з програми ПЛК і надати їх на рівень управління.

Конфігурація проєкту після застосування WebHMI

Вбудовані можливості WebHMI дали змогу швидко вирішити завдання обчислення продукції:

  • Для знімання даних з ПЛК було використано інтерфейс RS-485, що підтримує протокол обміну Siemens S7 PPI.
  • Використовуючи вбудований у WebHMI механізм подій, без втручання в програму ПЛК, налаштовано необхідний вид звіту:
    • Логікою початку підрахунку були використані сигнали готовності машини, проходження упаковки повз фотодатчик з одночасним опусканням паяльної лінійки
    • Логікою закінчення були: зміна рецепта оператором на панелі, або зняття готовності машини
  • Надання даних здійснено завдяки веб-інтерфейсу – співробітники відділу виробництва заходять з браузера через локальну мережу на WebHMI і просто друкують звіт за необхідний інтервал часу. Ці дані за необхідності можуть бути зчитані з WebHMI безпосередньо додатком (1C, Excel та ін.) використовуючи API-запит.

Система мониторинга количества произведенной продукции

Приклад звіту в хмарній системі моніторингу WebHMI

Система мониторинга количества произведенной продукции

Отримані переваги

Застосування WebHMI дало змогу швидко розв’язати поставлене завдання – забезпечити об’єктивний (такий, що не залежить від “людського фактора”) процес реєстрації кількості виробленої продукції, зручно надати звіти з будь-якого робочого місця в локальній мережі.

  • Супутніми позитивними перевагами використання WebHMI стали також: можливість віддалено програмувати і налагоджувати процес роботи ПЛК, що керує пакуванням, з віддаленого робочого місця головного інженера, використовуючи вбудовану функцію “віртуальний СОМ-порт”.
  • Після оснащення вузла інтеграційним контролером WebHMI, вузол пакування став повністю готовим (у перспективі) до включення його до системи комплексного моніторингу та відстеження продукції, що виробляється, – від початкової точки (замішування тіста), до пакування і відвантаження. Усе необхідне для цього вже є на борту WebHMI – вбудовані засоби розробки, комунікаційні можливості, скрипти, підтримка API тощо.