Можливості WebHMI

WebHMI вирішує найпопулярніші завдання системних інтеграторів

Віддалене керування обладнанням із різних місць

У традиційній системі управління або диспетчеризації, зазвичай, присутній стаціонарний комп’ютер оператора або панель оператора, закріплена в місці встановлення обладнання або в зоні, де працює персонал. Крім того, це спеціальні пристрої, які призначені і жорстко сконфігуровані для виконання саме цього завдання.

WebHMI не обмежує користувача пристроєм і місцем для доступу до керованого технологічного обладнання. Це може бути будь-який стаціонарний або переносний комп’ютер, планшет, смартфон, під’єднаний до WebHMI локальною мережею або до бездротової точки доступу.

Таких пристроїв, за потреби, може бути декілька одночасно. Це додає гнучкості та зручності системі управління.

Работа через Internet

У системі управління на базі WebHMI оператор, обслуговуючий персонал або розробник може легко організувати віддалену роботу або обслуговування через інтернет. Це дасть змогу отримати доступ до системи, переглянути графіки та статистику, внести зміни до проєкту з будь-якого місця земної кулі, де є доступ до Інтернету.

Ми надаємо послугу “http-proxy”, яка дає змогу без використання виділених IP-адрес, отримувати доступ до свого обладнання за простою буквеною адресою в інтернет звідусіль.

У поєднанні зі здатністю WebHMI встановлювати інтернет-з’єднання за допомогою каналу 3G/LTE, це ідеальний варіант, якщо потрібно керувати чимось на кшталт насосної станції, що знаходиться на значному віддаленні від основного виробництва, навіть за відсутності дротового інтернету.

Створення інтерфейсів

WebHMI має простий вбудований графічний редактор дашбордів (або приладових панелей – аналогів екранів у панелях оператора або мнемосхем у SCADA-системах), що дає змогу за кілька “кліків” створити зрозумілий інтерфейс для керування вашим обладнанням.

У редакторі присутній набір типових елементів, таких, як елементи тексту, кнопки, різні індикатори, з’єднувальні елементи, повзунки тощо для створення як простих мнемосхем, так і доволі складних, наприклад для великих технологічних ліній. Для створення складних графічних конструкцій можна користуватися кресленнями та графічними елементами, створеними в будь-якому іншому спеціалізованому графічному редакторі та доданими до бібліотеки зображень WebHMI.

Крім того, функція спрайт-анімації та динамічних координат для елементів дашборда дають змогу “оживити” картинку – надати динаміки керованим технологічним процесам, позначити характер і напрямок виконуваних операцій або привернути увагу оператора елементом, що рухається.

Робота у браузері

Основний спосіб доступу до системи для управління, налаштування, конфігурування або просто спостереження – веб-браузер. Будь-який. Ми протестували більшість актуальних варіантів, платформ, роздільну здатність і розміри.

WebHMI оптимізовано для правильного відображення вашої інформації на кишеньковому смартфоні або сімдесяти-дюймовій панелі. Ні операційна система, ні апаратна складова не вплинуть на якість і коректність візуалізації.

Використання браузера позбавляє користувача таких недоліків звичайних панелей операторів, як неможливість відображення великих мнемосхем на одному екрані та дає змогу “скролити” і масштабувати зображення на свій розсуд.

Однак, у разі потреби або за бажанням замовника, вбудований API дасть змогу створити свій власний інтерфейсний застосунок для будь-якої мобільної або стаціонарної платформи.

Керуйте вашою системою одночасно з різних місць

Ще одна перевага WebHMI – відсутність обмеження на кількість користувачів взагалі, і на кількість користувачів, які одночасно працюють у системі.

Для розмежування прав доступу в WebHMI передбачена система прав і ролей, яка дає змогу гнучко призначати повноваження різним користувачам.

При цьому кожен, хто працює з WebHMI в цей момент, бачить всі зміни конфігурації одразу, в реальному режимі часу. Система не допускає конфліктів між діями користувачів, дотримуючись пріоритетності їхнього рівня доступу і з огляду на момент подання тієї чи іншої команди на виконання.

Інтеграція з іншими системами

Завдяки вбудованому API, WebHMI може безпосередньо взаємодіяти з бізнес-додатками користувача. Типовим прикладом може бути передача інформації про кількість виробленої продукції або витрачених ресурсів з технологічного обладнання одразу в облікову систему, наприклад 1С.

Іноді ж потрібно забезпечити передачу у зворотний бік – із додатка (наприклад, завдання на виробництво або рецепта, оформленого у вигляді Exсel таблиці) прямо на обладнання.

WebHMI дає змогу просто вирішувати подібні завдання шляхом надання доступу до своїх даних через API.

Крім цього, можна організувати взаємодію між WebHMI та іншою системою, наприклад SCADA, використовуючи вбудовану функцію Modbus/TCP сервер.

Вартість рішення

Високий ступінь інтеграції сервісів, що надаються, і різних функціональних модулів в одному невеликому пристрої, здатному замінити низку компонентів звичної системи промислової автоматики, робить його придатним для систем будь-якого рівня складності та водночас значно дешевшим.

У цьому легко переконатися, порівнявши вартість WebHMI з вартістю промислового комп’ютера, промислових HMI панелей, маршрутизаторів, і ще цілого переліку обладнання, необхідного для організації традиційної системи диспетчеризації або системи управління промисловим обладнанням з візуалізацією технологічних процесів. І, навіть, у системі з невеликим бюджетом, WebHMI буде одним із найдешевших компонентів.

Ще одним важливим фактором є швидкість розгортання системи диспетчеризації на основі WebHMI. Її освоєння не вимагає знань програміста або досвіду роботи зі SCADA-системами. Створення простого інтерфейсу управління промисловим обладнанням, зокрема через інтернет, займає кілька хвилин.

Реєстрація параметрів роботи системи

WebHMI може працювати, наприклад, просто як реєстратор даних, які він збирає, накопичує й аналізує, а також надає до них доступ через API.

WebHMI може бути налаштований на збір даних з певних регістрів контролерів або, наприклад, з датчиків обладнання, що диспетчеризується. Причому, для кожного регістра можна індивідуально налаштувати тип даних, параметри з’єднання, періодичність опитування. За допомогою вбудованої системи скриптів і механізму подій ці дані можна піддавати певній проміжній обробці, аналізу, архівації, формуванню спеціальних звітів встановленого виду..

У разі, якщо система, що диспетчеризується, неоднорідна і складається з обладнання декількох типів, різних виробників, WebHMI використовує свою головну функціональну здатність – працює як шлюз даних, здатний “подружити” контролери та іншу автоматику, яка використовує різні параметри комунікацій, з різними параметрами інтерфейсів передавання даних..

При цьому дуже спрощується завдання по сполученню різнорідного обладнання, з яким тепер можливо працювати в єдиному полі змінних проєкту. Це сильно полегшує роботу адміністратору системи, який займається її конфігуруванням.

Різноманітність комунікаційних інтерфейсів

Доступ до системи можна отримати через Ethernet, WiFi або мобільний інтернет.

Найпоширеніші та часто використовувані комунікаційні інтерфейси, які мають у своєму розпорядженні користувачі:

  • повнофункціональний USB-порт версії 2.0 з керуванням живленням;
  • два незалежні Ethernet 100BASE-T порти;
  • вбудований WiFi 802.1 b/g/n, що працює в декількох бездротових мережах як клієнт і як точка доступу одночасно;
  • мультипротокольний RS485.

Усі фізичні інтерфейси мають гальванічну розв’язку для захисту ланцюгів пристрою. Крім того, у WebHMI є повний набір функцій мережевого маршрутизатора: фільтр MAC-адрес, firewall, NAT, Bridge портів, WEB-сервер, VPN-клієнт і багато іншого. Є підтримка NTP протоколу для синхронізації годинника реального часу.

Важливою і корисною особливістю WebHMI є наявність функції SMS-інформування (та інформування у месенджерах). Це корисно для оперативного повідомлення персоналу про критичні режими роботи технологічного обладнання та аварійні ситуації.

Сервісний доступ

WebHMI надає можливість віддаленого доступу до керованого технологічного обладнання (ПЛК, перетворювачів частоти, пристроїв збору даних та ін.), для його конфігурації або діагностики – без необхідності присутності безпосередньо на об’єкті. Водночас можна отримати доступ як до мережевих інтерфейсів Ethernet (використовуючи можливості трансляції адрес і роботу в VPN-мережі), так і до всіх послідовних портів польових пристроїв, до яких під’єднано WebHMI (за допомогою вбудованої функції віртуального СОМ-порту).

Це унікальна функція, яка дуже економить кошти за рахунок відсутності необхідності спеціальному персоналу, що виконує сервісне обслуговування систем, постійно бувати на об’єктах для перегляду логів, зміни програми або інших заходів, пов’язаних із сервісним обслуговуванням віддалених об’єктів, особливо якщо їх багато і вони розташовані на значній відстані..

Ба більше, якщо виїзду на об’єкт, все ж таки, не уникнути, то персонал, попередньо віддалено протестувавши обладнання, вже уявлятиме собі характер поломки і поїде на усунення несправності підготовленим.

Експорт даних і друк звітів

Роздрукувати будь-який звіт про роботу обладнання, диспетчеризація якого доручена WebHMI, можна прямо зі свого браузера, використовуючи спеціально генеровану версію для друку. При цьому, в друкованій версії не буде ніяких зайвих заголовків, написів і значків – тільки те, що вам потрібно мати на папері.

Крім цього, за допомогою вбудованого відкритого програмного інтерфейсу API можна експортувати дані для використання в Exel, Word, 1С або в будь-якій іншій програмі. API дає змогу налаштувати формування звітів будь-якого виду та складності.

Звіти можна накопичувати в архіві на SD карті. Так само, використовуючи вбудований у WebHMI FTP-сервер, можна мати доступ до цих даних за потреби..

Обмін даними між різними пристроями

WebHMI підтримує більшість поширених протоколів обміну даними з промисловими контролерами, перетворювачами частоти і пристроями збору даних:

  • Modbus ASCII/RTU, Modbus/TCP
  • S7 communication over TCP
  • PPI (Siemens)
  • DF1 (Allen-Bradley)
  • Овен та інші.

Порт RS485 “вміє” працювати одночасно з усіма цими протоколами на обраній користувачем швидкості.

Є функція вбудованих шлюзів: Ethernet-to-COM, Modbus/TCP у будь-який інший протокол, підтримуваний WebHMI, також можна реалізувати зв’язок між двома будь-якими підтримуваними протоколами за допомогою вбудованої мови скриптів..

Порт USB 2.0, за допомогою зовнішнього перетворювача, можна використовувати як RS232, а також для підключення будь-якого USB-модема. Вбудований watchdog стежить за працездатністю USB-модема і, в разі необхідності (наприклад, у разі зависання або обриву зв’язку), може переініціалізувати його.

Вбудований SD картрідер призначений для архівації, копіювання, завантаження користувацьких даних, створення резервних копій і відновлення заздалегідь збережених налаштувань і файлів проєкту. Він підтримує будь-які карти стандарту SD об’ємом до 32 гігабайт.

Придбати або взяти на тестування WebHMI можна у наших дилерів